O pohár predsedov – Bratislava 2018

Díky pozvání našich přátel z Bratislavy a podpoře Středočeského kraje jsme vycestovali na slovenské závody „O pohár predsedov“. Naše výprava se skládala ze čtyř družstev – chlapci a dívky / puškaři a pistoláři – každé družstvo se skládalo ze tří členů. Celkem nás tedy reprezentovalo 12 střelců a střelkyň.

Zejména puškařům se dařilo, jelikož při vyhlašování puškařů to vypadalo jako středočeský přebor. Po absolvování závodů naši slovenští přátelé uspořádali ještě improvizované finále, kde z osmi puškařů bylo šest našich – tedy všichni. V pistolovém finále zas byly všechny naše pistolářky a jeden pistolář. Puškařům však vyfoukla vítězství slovenská střelkyně. V dramatickém pistolovém finále, kdy po poslední ráně měli střelci stejně a šli do rozstřelu udžel nervy na uzdě náš borec a finále bylo naše.

Krátké shrnutí je možné skrz matematiku. Bodovalo se sedm prvních střelců podle systému 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Naše družstvo získalo 46 bodů, jihomoraváci 28 a slovenské družstvo 22. Celkové vítězství v závodě družstev, o které primárně šlo, bylo naše.

Rád bych poděkoval všem střelcům nejen za sportovní reprezentaci, ale také za „profesionální“ chování, kdy my z doprovodu jsme mohli být pyšní na naše sportovce po všech stránkách.

Pár obrázků k nahlédnutí ZDE.

Výsledková listina ZDE.